What is this blog about?

This blog is my escape from a boring everyday reality into a wonderfully colourful and fabulous world of vitrail glass.
It's all about my biggest passion - glass painting, which I started in 2008.
Here you will find all my painted glass works - Click
Please, feel free to leave a comment. Thanks :)

Moje malowane prace w całości - TU

Thursday, 7 June 2012

Bratki

Namalowało mi się takie "cuś" z bratkami:


Trochę jak wazon :) a trochę jako naczynie na wodę i pływające świeczki - jak komu pasuje :) wedle wyobraźni (to właśnie lubię w szklanych malowanych naczyniach - wielofunkcyjność)
Wybrany motyw to bratki - projekt z archiwalnego magazynu Crafts Beautiful, który dostał się w moje ręce dzięki koleżance z pracy, Andrei. A że miałam praktycznie dokładnie taką samą wazę jak przewidziano w projekcie to nie mogłam się oprzeć jego zrealizowaniu.
Do pomalowania użyłam fioletowej perłowej farbki Pebeo Prisme Fantasy (nowość na rynku), która wbrew moim przewidywaniom okazała się w dużym stopniu trasparentna w świetle słonecznym a do pomalowania liści użyłam zielonej farbki Decorfin Talens po to tylko aby przekonać się, że te farbki jednak mi jakoś do końca nie pasują ( w przeciwieństwie do ich konturówek). Reszta to czarna konturówka Borgeois & Le Franc (czy jak to tam leci, nigdy nie pamietam kolejności) oraz maźniecia zrobiłam złotą konturówką reliefową od Pebeo Cerne Relief. Tyle informacji technicznych. Trochę dodatkowych zdjęć poniżej:
Namalowanie tej wazy kosztowało mnie sporo nerwów bo gdy tylko odłożyłam wazon z pomalowanym elementem do wyschniecia, po minucie odkrywałam, że farbka nadal mi ścieka gdzieś bokami (przy kulistych powierzchniach jest to wręcz nieuchronne, grawitacja nie jest moim przyjacielem) przez co zużyłam chyba milion higienicznych patyczków do uszu a gdy człowiek jest w szale malowania na festyn, takie "wybryki" nie są wcale pożadane. Ostatecznie wyszło jak wyszło, sami widzicie :) I na koniec ciekawostka - zdjęcie z "powstawania" wazonu :) Lubię gdy zwykłe białe szkło zamienia się w coś bajecznie kolorowego :)))))))))


Wazon ląduje w galerii Twórczego Weekendu 42 jako twórczość weekendowa :) Do zamknięcia galerii zostało jeszcze parę godzin, może ktoś się skusi na dołączenie do zabawy :) Zapraszam!

8 comments:

 1. Śliczny bratkowy wazono-naczynie :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję :)
   gdzie ty się teraz podziewasz kochana? :)

   Delete
 2. Ściekająca farba daje czasem zaskakujące efekty:)
  Ja laik Ci dziękuję ... a chciałam malować na pękatej flaszce (jak z wojaży wrócę to się zabieram za malowanie moimi starymi farbkami na szkle ... zachęciłaś mnie:)
  Mnie się Twój ,,wazon,, bardzo podoba!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Fakt, ściekająca farba daje czasami fajny efekt, mozna się w ogóle nastawić na malowanie farbą przy pomocy jej ściekania po szkle, efekt w 100% naturalny i niepowtarzalny. jednakże czasami człowiek chce by wszystko wyszło spod pędzla gładko i równo :)
   Danka, jak namalujesz flaszkę, koniecznie pokaż na blogu!

   Delete
 3. piękne naczynie-wazon Ci wyszło - bratki są super :)

  ReplyDelete
 4. Optymistyczny wazon :) + niezwykła precyzja i dokładność :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. dzięki. no z tą precyzją to różnie bywa ale dajemy radę :)

   Delete

Thank you for your comment :)